Підготовка до ЗНО, НМТ

2024

Національний мультипредметний тест (НМТ) у 2024 році заплановано провести протягом 14 травня — 19 липня. Такий період визначено наказом Міністерства освіти і науки України.

Окрім цього, зазначеним наказом затверджено перелік навчальних предметів, із яких відбудеться тестування. Також передбачено, що НМТ міститиме два блоки: основний, до якого увійдуть три обов’язкові навчальні предмети, і додатковий, що міститиме завдання з одного навчального предмета на вибір. Обов’язкові  — українська мова, математика та історія України, на вибір — українська література, іноземна мова (англійська, іспанська, німецька, французька), біологія, фізика, хімія та географія.

Для кожного учасника тестування проходитиме в один день у два етапи. Під час першого етапу, який триватиме 120 хвилин, потрібно буде виконати завдання з української мови та математики, а під час другого, теж тривалістю 120 хвилин, —  з історії України та навчального предмета на вибір, вказаного під час реєстрації для участі в НМТ. Між етапами буде 20-хвилинна перерва.

Український центр оцінювання якості освіти затвердив загальні характеристики предметних тестів основного й додаткового блоків НМТ 2024 року та схеми нарахування балів за виконання їх завдань.

В УЦОЯВ назвали помилки вступників під час реєстрації на НМТ

Чого не потрібно робити під час проходження мультитесту

Слідкуйте за новинами проведення НМТ-2024 на сайтах МОН України, Українського центру оцінювання якості , Освіта .

НАЦІОНАЛЬНИЙ МУЛЬТИПРЕДМЕТНИЙ ТЕСТ 2024 РОКУ

Інформаційні матеріали

Загальна інформація

Цьогоріч здобувачі повного загального середнього освіти  не проходитимуть  державну підсумкову атестацію.

Для вступу на бакалаврський (магістерський – для медицини) рівень вищої освіти  абітурієнтам потрібно буде пройти національний мультипредметний тест (НМТ).  Минулого року вступникам було запропоновано скласти лише обов’язкові предмети. Цьогоріч інструмент оцінювання доопрацьовано.

Нормативні доументи

Докладніше…

Складники НМТ

НМТ містить два блоки: основний і додатковий.  До основного блоку увійшли лише  обов’язкові навчальні предмети – українська мова та математика.  Додатковий блок містить завдання з навчального предмета, який вступник вибере під час реєстрації для участі в тестуванні. Серед запропонованих на вибір будуть — історія України, іноземна мова (англійська, іспанська, німецька, французька), біологія, фізика та хімія.

Третій предмет НМТ буде універсальним  (абітурієнт зможе вступити на будь-яку спеціальність із тим предметом, який вибрав). Але  для вступу на різні спеціальності до результатів НМТ буде застосовано різні вагові  коефіцієнти  (якщо абітурієнт буде вступати на правничий напрям підготовки – більший вагомість матиме результат з історії України, ніж з біології, а на медичний – наоборот). Інформація про значення коефіцієнтів  міститься в  Порядку прийому на навчання  для отримання вищого освіти у 2023 році.

Інформація щодо тестів

Усі завдання НМТ відповідатимуть змісту програм ЗНО з навчальних предметів.  У тестах будуть використані завдання, розроблені для зовнішнього оцінювання.

Зміст завдань з історії України охоплюватиме події другої половини XVI – початку ХХІ ст.

У тестуванні з іноземних мов не буде завдань з аудіювання.

Під час роботи з тестами з  математикифізики  та  хімії  вступники зможуть користуватися довідковими матеріалами.

Тести з української мови, історії України, біології та хімії будуть містити по 30 завдань, з математики та фізики – 22 і 20 відповідно, а з іноземних мов (англійської, іспанської, німецької чи французької) – 32 завдання.

Оцінювання наданих учасником відповідей на завдання кожного предмета НМТ буде здійснено відповідно до  схем нарахування балів , подібних до використовуваних у ЗНО.

У жодному блоку НМТ не буде завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю.

Підготовка до тестування

Для успішного проходження НМТ варто продовжувати ретельно працювати над шкільною програмою з кожного предмета, відвідуючи онлайн- або офлайн-уроки, які проводять ваші вчителі, або уроки Всеукраїнської школи онлайн. А для самостійного тренування доречно використовувати:

Докладніше про зміст, структуру кожного предмета НМТ й оцінювання з нього читайте у відповідних розділах:

Реєстрація

Реєстрація осіб для участі в основній сесії НМТ триватиме з 3 квітня до 3 травня 2023 року. УЦОЯО забезпечить її в безпаперовій формі. Аби створити персональні кабінети, вступникам потрібно скористатися спеціальним сервісом.

Щоб зареєструватися для участі в НМТ, потенційному вступнику потрібно самостійно створити персональний кабінет на вебсайті УЦОЯО та виконати в ньому такі дії:

  • унести особисті дані й інформацію щодо участі в НМТ;

  • завантажити в електронній формі сканкопії та/або фотокопії реєстраційних документів;

  • підтвердити бажання взяти участь у НМТ;

  • надіслати внесену інформацію та копії документів на обробку до регіонального центру;

  • сформувати Сертифікат НМТ 2023 року.

До 7 травня 2023 року зареєстрований учасник матиме змогу в персональному кабінеті внести зміни (вибрати інший предмет додаткового блоку чи змінити населений пункт в Україні/ за кордоном, у якому він бажає пройти НМТ).

Докладніше…

Додатковий період реєстрації

Додатковий період реєстрації триватиме з 05.06.2023 до 12.06.2023.

У додатковий період зможуть зареєструватися (для участі у додатковій сесії) особи, які:

  • не змогли з поважних причин зареєструватися для проходження НМТ під час основного періоду;

  • реєструвалися в основний період реєстрації, але яким було відмовлено в реєстрації.

Кількість сесій та строки проведення

Тестування проходитиме у дві сесії:

  • основна: 5 червня – 23 червня;

  • додаткова: 11–24 липня.

У додатковій сесії НМТ зможуть узяти участь вступники, які:

  • зареєструвалися на додаткову сесію під час основного реєстраційного періоду;

  • зареєструвалися для складання НМТ у додатковий період реєстрації;

  • не пройшли тестування під час основної сесії з поважних причин.

Запрошення

Не пізніше ніж за десять календарних днів до початку проведення основної сесії НМТ для зареєстрованих учасників з’явиться можливість завантажити зі своїх персональних кабінетів запрошення, де буде зазначено дату, час і місце проведення НМТ. Учасники ж додаткової сесії НМТ матимуть змогу дізнатися про дату, час і місце проведення тестування не пізніше ніж за три календарних дні до проведення додаткової сесії НМТ.

Пункти проведення

НМТ відбуватиметься в спеціально обладнаних комп’ютерних аудиторіях закладів освіти – тимчасових екзаменаційних центрах (ТЕЦ), створених у населених пунктах як в Україні, так і за її межами. Про те, у яких саме країнах проходитиме оцінювання, буде повідомлено згодом. Ворог продовжує атакувати наші міста, тож, як і минулого року, тестування призупинятимуть під час повітряних тривог і продовжуватимуть лише після повернення учасників і працівників ТЕЦ із укриттів.

Складання НМТ

НМТ проходитиме в один день. Тестування триватиме 180 хвилин, отже, на кожний блок відведено по 60 хвилин. Учасники зможуть самостійно розподіляти свій час, тож ті з них, хто швидше виконає завдання з української мови або математики, зможе довше попрацювати над блоком з предмета на вибір.

Результати НМТ

Після завершення виконання всіх завдань НМТ кожен учасник отримає інформацію про кількість тестових балів за кожний блок.

Для конкурсного відбору будуть використовувати результати виконання кожного блоку, переведені в шкалу 100–200 балів (таблиці переведення дивись тут). Для отримання результату за шкалою 100-200 балів з кожного блоку НМТ потрібно набрати не менше 10% від загальної кількості тестових балів. Отже, одразу після тестування учасник знатиме не тільки кількість набраних ним тестових балів, а й зорієнтується в тому, якими є його результати для вступу.

Інформацію про результати основної сесії НМТ за шкалою 100–200 балів буде розміщено на персональних сторінках учасників тестування не пізніше 28 червня 2023 року, додаткової сесії – не пізніше 29 липня 2023 року.

Результати НМТ у вигляді рейтингових оцінок за шкалою 100–200 балів зазначаються в Інформаційній картці до Сертифіката, розміщеній у персональному кабінеті.

Вступна кампанія та НМТ

Для всіх спеціальностей встановлено вагові коефіцієнти до результатів кожного блоку НМТ. Інформація про значення коефіцієнтів міститься в Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2023 році.

Замість результатів НМТ 2023 року можна буде скористатися  результатами НМТ 2022 року  або результатами ЗНО 2021 чи 2020 року.

Запитання-відповіді

Докладніше…

!!! На сайті  Дніпропетровського регіонального центру оцінювання якості освіти розміщено корисну презентацію