РОЗГЛЯНУТО ЗАТВЕРДЖЕНО
на засіданні педради на засіданні Ради школи
Директор ЗНВК «Вибір» Голова Ради школи
_____ В.С. Александрова ________ О. Деревянченко
Протокол від 28.03.2018р. № Протокол від 11.04.2018 р. №
ПОЛОЖЕННЯ
про літню трудову практику
1.Загальні положення
1.1. Літня трудова практика учнів 5-8, 10 класів комплексу організовується з метою ефективного утримання шкільної території, покращення трудового виховання, навчання, професійної орієнтації школярів і організації їх загально корисної праці з урахуванням згоди.
1.2. Учні 5-8,10 класів школи залучаються до літньої трудової практики тільки за бажанням і за заявою батьків (законних представників).
1.3. Забороняється залучення учнів комплексу без їх згоди й згоди батьків (законних представників) до літньої трудової практики.
1.4. Літня трудова практика — важливий засіб сучасного виховання та всебічного розвитку школярів.
1.5. Основні завдання літньої трудової практики:
— формування свідомої потреби у праці;
— повага до людей праці;
— турботливе й дбайливе ставлення до рідної природи;
— виховання у дусі колективізму;
— виховання трудової й виробничої дисципліни;
— формування інтересу до професій.
2. Зміст і організація праці школярів під час літньої трудової практики
2.1. Головним напрямком суспільно корисної праці учнів середніх і старших класів є роботи на шкільній навчально-дослідній дільниці, на шкільному дворі, у приміщенні школи, охорона природи.
2.2. Тривалість роботи для учнів:
- 5-6 класів – 5 днів по 2 год.
- 7-8 класів – 5 днів по 3 год.
- 10 класів – 5 днів по 4 год.
2.3. Трудова практика проводиться з 01 червня по 30 серпня за спланованим графіком робіт.
2.4. Графік робіт затверджується директором школи, своєчасно доводиться до відома учнів, їх батьків, учителів-предметників, класних керівників, задіяних у літній трудовій практиці.
2.5. Дозволяється зміна терміну літньої практики, його перенос для тих, хто виїздить у місця відпочинку за путівками, тимчасово непрацездатних.
2.6. Форми організацій праці учнів різноманітні й залежать від її змісту й обсягу, постійного чи тимчасового характеру роботи, віку школярів.
2.7. Види і характери робіт:
1.1.1. На навчально-дослідній ділянці: перекопування землі, посів насіння рослин, висадка розсади, полив, прополка, обрізка кущів, формування грядок, клумб, прибирання території школи.
1.1.2. Ремонтні роботи: прибирання приміщень, ремонт і перенос меблів, ремонт підручників.
2.8. Відповідальні за роботу на пришкільній ділянці вчителі ведуть щоденний облік.
3. Охорона праці
3.1 Класні керівники і особи, що їх замінюють, організовують літню трудову практику в суворій відповідності до правил і норм охорони праці, техніки безпеки, санітарії, узгоджують види робіт, умови праці, несуть особисту відповідальність за безпеку школярів.
3.2 Учні допускаються до участі в літній трудовій практиці після попереднього навчання безпечним прийомам роботи, проведення з ними інструктажу з реєстрацією в журналі встановленої форми.
3.3 Забороняється залучати школярів до робіт, які протипоказані їм за віком, у нічний час у святкові дні, пов’язані з використанням отрутохімікатів, а також із підняттям і переносом речей, вага яких перевищує норми, встановлені для підлітків.
3.4 Контроль за забезпеченням здорових і безпечних умов проходження літньої трудової практики школярів здійснює адміністрація комплексу, медичний працівник.