Бібліотека

Бібліотека Запорізького академічного ліцею «Вибір» перетворилась на інформаційно-просвітницький центр «Розумне, добре, вічне!», яка забезпечує потреби навчально-виховного процесу в усіх його ланках, надаючи систематичну, цілеспрямовану допомогу учням в опануванні знаннями зі шкільних предметів, вивчення яких передбачає шкільна програма. Саме тому бібліотека є інформаційним центром як для учнів, так і для вчителів, батьків, одним із важливих напрямків роботи якої є формування інформаційної культури читачів.

20181214_123358  20181214_143416

Особлива увага приділяється широкій популяризації української літератури, літератури з питань освіти, історії і культури українського народу та поваги до рідної мови, національно-культурних і духовних надбань нашого народу.

Молодша і середня ланка учнів беруть активну участь у огляді-конкурсі «Живи, книго!», мета якого полягає у поліпшенні роботи щодо збереження підручників та книг, вихованні поваги до праці людей, які їх створюють, а також прилученні підростаючого покоління до книги як джерела знань, культурних надбань та цінностей України. Під час цього конкурсу серед учнів були проведені: «Книга — лучший спутник мой и друг», бібліотечний «Довідкова література», презентація «Структура книги»,  майстер-клас у бібліотеці «Книга своїми руками», просмотр відеороликів з метою реклами бібліотеки, презентація «Історія виникнення книги». В квітні протягом Тижня дитячої та юнацької книги було проведено  заходи «Казкова п’ятниця» — вікторини, конкурси, театральна вистава для учнів 1-4 класів «В книжковому царстві» та інші.

За рахунок коштів благодійного фонду ліцею на 2015 рік передплачено фахову літературу для вчителів – журнал «Відкритий урок», «Школа», газета «Директор школи», «Інформаційний збірник та коментарі МОН України», а також три дитячих видання – журнал «Пізнайко від 6 », журнал «ВГД/ Вигадуй, думай, грай», навчальний комплект «Веселі уроки + Весела перерва».

Оперативності та повноті обслуговування читацьких запитів  учнів сприяє тісна співпраця  та обмін досвідом з дитячими бібліотеками району. У філії №12 постійно проводяться сумісні заходи з учнями Запорізького академічного ліцею«Вибір»: «Книжковий ярмарок», «Разом – ми сила!» до Дня Соборності України» та інші.

Шкільна бібліотека була і буде надалі культурно-освітнім, пізнавальним центром, який в своїй роботі базується на принципах пріоритету інтересів читачів, подальшого розвитку диференційованого їх обслуговування з урахуванням індивідуальних особливостей, використанням різноманітних форм бібліотечної роботи з дітьми.